Pytania dotyczące mlm

Umieszczać tutaj będę najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biznesu MLM. Jeżeli chcesz mnie o coś zapisać wypełnij formularz kontaktowy.

Co sprawiło, ze wybrał Pan akurat MLM, a nie np. tradycyjny biznes? (przecież 100 najbogatszych ludzi w Polsce prowadzi właśnie biznesy tradycyjne, a w fortunę 500 znajdują się tylko właściciele  firm MLM), co wiec zadecydowało o wyborze akurat MLM?

MLM ma tyle zalet i jest na tyle elastyczny, że podjęcie współpracy z firmą MLM było jedną z najlepszych moich decyzji. Żeby prowadzić tradycyjny biznes potrzebny jest kapitał którego nie ma większość młodych ludzi którzy chcą zaistnieć na rynku. Zakładając tradycyjny biznes w obecnych czasach narażeni jesteśmy na ogromną konkurencje w każdej dziedzinie biznesu i co gorsza nie możemy liczyć na żadną pomoc ponieważ Ci którzy się na tym znają są nasza konkurencją. Tradycyjny biznes to również potrzeba wynajęcia własnego lokalu, zatrudnienia pracowników itp. Nie kierowałem się lista osób najbogatszych, wybrałem model biznesu który pasował do mojej wizji prowadzenia własnego biznesu.

Czy w MLM ważny jest sam produkt, czy jednak ważniejszy jest styl życia proponowany przez MLM?

Obydwie rzeczy są ważne. Produkt w MLM musi być najwyżej jakości ponieważ gdyby był słaby i mało skuteczny nikt by go nie kupił i biznes nigdy by się nie udał. Dodatkowo wspomnę, że bardzo wskazane jest to, że sami musimy używać swoich produktów aby przekonać się na ile są one skuteczne. Oczywiście musimy być spójni z naszą firmą i produktami i prowadzić taki styl życia aby inni mogli zobaczyć, że faktycznie dobrze się czujemy w tym biznesie i sami używamy produktów, dlatego ktoś z firmy z kosmetykami musi wyglądać odpowiednio zadbanie, a ktoś polecający suplementy diety i zdrowy styl życia nie może nagle wyjść na papierosa, ponieważ nie będziemy wtedy spójni z tym co robimy i bardzo ciężko będzie nam kogokolwiek przekonać że to co robimy jest dobre.

Co sprawiło, ze wybrał Pan ta, a nie inna firmę?
Wybór firmy był całkowicie przypadkowy. Do czasu przedstawienia mi produktów i oferty biznesowej nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak MLM i myślałem że tylko jedna firma oferuje takie możliwości. Także nie miałem okazji przyjrzeć się innym firmom. Na przestrzeni kilku lat i obecnej znajomości rynki i systemu wynagrodzeń innych firm bardzo się ciesze że przypadek na starcie mojej kariery trafił akurat na moją obecną firmę.

Czy myśli Pan, ze da się pracować w dwóch firmach MLM naraz osiągając w każdej z nich sukcesy? (wielu liderów amerykańskich twierdzi, ze jest to możliwe, natomiast liderzy w Polsce wystrzegają się tego jak ognia – dlaczego?)
Da się pracować w wielu firmach, tylko musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy dorabiać w kilku firmach czy zarabiać w konkretnie jeden. Głównym powodem jest nasz wizerunek zewnętrzny. Jeżeli chcemy odnieść prawdziwy sukces naszą współpracę powinniśmy związać tylko z jedną firmą i to jej się w całości poświęcić. Głównym powodem tutaj jest czas, aby w pełni wykorzystać swój potencjał całość swojego czasu przeznaczonego na prace powinniśmy poświęcić na jedna konkretną firmę. Osobiście nie znam osoby w polskim MLM która by odniosła sukces i działała w kilku firmach, a za to znam wiele osób które działają w kilku firmach i z żadnej z nich nie otrzymują wysokiego wynagrodzenia. Wiele osób na początku swojej kariery MLM próbuje swojej przygody w kilku firmach jednocześnie, co podyktowane jest różnymi produktami i różnymi systemami wynagrodzeń ale jak najszybciej powinniśmy się zdecydować na jedną konkretną i to w nią zaangażować naszą siłę i energię.

Jak zapewnić nowym osobom, które jeszcze nic nie zarabiają spora dawkę motywacji do działania?
Każda osoba jest inna i każdy potrzebuje różnej motywacji. Uważam że bardzo dobrym środkiem motywacyjnym jest pokazanie możliwości i korzyści jakie te osoby mogą zyskać rozpoczynając współpracę i angażując swój na ten biznes. Również nasz własny styl życia może być motywujący do działa. Jeżeli nam się udało odnieść sukces musimy czuć się jak ludzie sukcesu i zarażać tym innych. Bardzo dobrą motywacją są również nasze filmy z wyjazdów zagranicznych które są organizowane przez firmę. Skoro nam się udało to również Tobie się może udać.

Podstawą w motywacji jest wysłuchanie drugiej osoby, i dowiedzenie się dlaczego chce robić ten biznes. Dla jednych motywacją do działania jest chęć kupienia nowego samochodu czy mieszkania, a dla drugiego wycieczki czy samorozwój i kontakt z innymi osobami.

Czy wizerunek w MLM powinien być zawsze elegancki (tak jak głosi wielu liderów MLM), czy jednak powinien kierować się regułami NLP czyli DOPASOWANIA – do „sportowca” w dresie, a do właściciela firmy w garniturze?
Powiem tak : powinien być elegancki i dopasowany do naszego odbiorcy i odpowiednio przemyślany do sytuacji i osoby z którą mamy się spotkać. Jeżeli całe życia ubieraliśmy się na sportowo i nagle mamy iść w garniturze na spotkanie z naszymi znajomymi którzy kojarzą nas właśnie z luźnym ubraniem to na pewno ich nie przekonamy bo nie będziemy spójni z naszym ubiorem. Ale jednak jeżeli idziemy na spotkanie z osobą nowo poznaną z którą nie utrzymywaliśmy wcześniej kontaktów – wtedy obowiązkowym strojem jest garnitur. Musimy wczuć się w tą druga osobę. Czy sami chcielibyśmy współpracować i robić poważny biznes z osobą która ubrana jest w T-shirt i krótkie spodenki lub niechlujny sweter.

Czy tradycyjne sposoby marketingu/promocji biznesu mogą się sprawdzić w biznesie? (tj. Reklama w gazetach, wizytówki, plakaty itd.)
Wizytówki do podstawowy nasz materiał reklamowy i każdy takie wizytówki powinien zamówić. Odnośnie reklam w gazetach i plakatów reklamowych uważam że mogą one być pomocne ale musimy sami poeksperymentować jaka forma i treść ogłoszenia czy plakatu będzie najbardziej skuteczna.

Czy da się zrobić biznes MLM tylko i wyłącznie przez internet?
Zdecydowanie Nie. MLM to biznes relacji, a przez Internet nie możemy zbudować relacji osobistych. Obowiązkowo musimy się spotkać osobiście z każdym naszym współpracownikiem który poważnie myśli o biznesie. Internet to ogromny potencjał i jak najbardziej należy go wykorzystywać do budowy biznesu, ale wyłączne przez Internet nie zbudujemy stabilnego biznesu. Tutaj warto wspomnieć o wspólnych szkoleniach, imprezach integracyjnych itp. Musimy zdać sobie sprawę że budujemy wspólny zespół w którym każdy będzie dobrze się czuć.

Jakie narzędzia internetowe mogą przynosić dobre efekty w tym biznesie?
Najbardziej efektywnym narzędziem jest własna strona internetowa, na które możemy przedstawić naszą osobę i naszą ofertę współpracy. Musimy również zadbać o odpowiedni nasz wygląd w mediach społecznościowych, które również bardzo dobrze nadają się do promocji naszego biznesu. Dodatkowo możemy wykorzystywać  system newslettery do kontaktowania się z naszymi współpracownikami i klientami..

Leave a Reply