Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III

Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III

Jak to się robi z pomocą mistrza

  • Poznaj przyszłość standardów sieciowych
  • Stosuj skuteczne zasady pracy z nowoczesnymi przeglądarkami
  • Naucz się eliminować problemy i ciąć koszty

Przewodnik po standardach autorstwa Jeffreya Zeldmana ponownie kontratakuje! Trzecie wydanie udowadnia, że to wciąż najważniejsza książka dla wszystkich projektantów, którzy chcą tworzyć nowoczesne i funkcjonalne witryny – błyskawicznie się wczytujące, trafiające do masowego odbiorcy i tanie w utrzymaniu. Do nowej, zaktualizowanej wersji dodano niezwykle przydatne informacje o usprawnieniach, a także wyzwaniach, jakie stoją przed projektantami pracującymi w nieustannie zmieniającym się środowisku standardów sieciowych.

W tym wydaniu książki znajdziesz informacje na temat tego, jak za pomocą standardów rozwiązywać problemy powstające w wyniku stosowania starych sposobów projektowania witryn WWW. Dowiesz się także, jak stare i nowe standardy przekształcają internet w dynamiczną platformę do tworzenia solidnych, dostępnych aplikacji oraz pięknych i łatwych do odnalezienia treści. Przeczytasz też o tym, jak zapowiada się przyszłość standardów sieciowych.

  • Prezentacja języków XHTML, HTML 5, CSS.
  • Zasady tworzenia strukturalnego, semantycznego kodu.
  • Realizacja solidnych układów, tworzonych w oparciu o CSS.
  • Tworzenie nieinwazyjnego kodu JavaScript.
  • Dodatkowe informacje dotyczące typografii i dostępności.
  • Prezentacje kilku projektów, w których pokazujemy sztuczki i rozwiązania w zakresie stosowania standardów.

W tym przemyśle Jeffrey Zeldman zajmuje miejsce gdzieś pomiędzy „Bogiem” a „guru” – i potrafi wykorzystać swą mądrość oraz dowcip, by opowiadać o tym, CZYM są standardy sieciowe, JAK należy je stosować oraz DLACZEGO powinniśmy zwrócić na nie uwagę.

Kelly Goto, autorka książki Web ReDesign 2.0: Workflow that Works

Czasami, bardzo rzadko, udaje się znaleźć autora, o którym myślimy sobie: „Ten gość jest inteligentny! I sprawia, że ja też czuję się mądrzejszy, bo w końcu zrozumiałem to zagadnienie”.T

Steve Krug,
autor książek Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych oraz Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych

Jeffrey Zeldman, Ethan Marcotte

Tytuł : Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe. Wydanie III
Tytuł oryginalny : Designing with Web Standards (3rd Edition)
Data wydania : 2010-12-15
Ilość stron : 448
Oprawa : miękka

Cena : 59.00 zł

Leave a Reply