Czym jest Facebook?

Facebook to portal społeczności owy, który w ostatnich latach zyskał międzynarodową sławę. Potwierdza to fakt wejścia Facebooka na giełdę.

Facebook

Serwis umożliwia założenie konta, wgranie zdjęć, uzupełnienie profilu swoimi danymi, a także pośrednie atrakcje takie jak gry i aplikacje. Jest doskonałym źródłem informacji zarówno o najbliższych znajomych, jaki i firmach, instytucjach, organizacjach i wydarzeniach. Użytkownicy mogą wymieniać się informacjami, linkami, zdjęciami, utworami muzycznymi. Połączeni wspólnymi cechami mogą też tworzyć grupy i mniejsze społeczności. Dzięki takim rozwiązaniom na Facebooku możemy spotkać wiele nowych osób o zbliżonych do naszych zainteresowaniach.

Portal z biegiem czasu ulega modyfikacjom, głównie pod względem wizualnym. Pojawiają się też nowe funkcje. Dzięki temu jest szansa, że nie znudzi się użytkownikom zbyt szybko.

Dlaczego Facebook zyskał taką popularność? Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim łatwość założenia konta i późniejszego użytkowania. Strona jest przejrzysta, łatwa w obsłudze nawet dla osób starszych. To doskonałe źródło informacji. W przeciwieństwie do innych stron Facebook nie przytłacza nas męczącymi, denerwującymi reklamami – są one dyskretnie skupione w jednym miejscu.

Sukces Facebooka trwa już od kilku lat. Jest to niewątpliwie sukces, gdyż inne serwisy po takim czasie dawno byłyby już zapomniane. Miejmy nadzieję, że sukces ten będzie trwał nadal, bo Facebook to idealne miejsce w sieci i dla młodych, i dla tych starszych.

Leave a Reply