Podstawowe wtyczki dla WordPress

Wiele osób prowadzi swoje blogi w oparciu o system WordPress. Z racji tego że na tym systemie bazuje sam już od kilku ładnych lat i swoje pierwsze strony robiłem przy uzyciu wersji 1.x przedstawię tutaj Wam niezbędne wtyczki które automatycznie powinniście zainstalować zaraz po uruchomieniu bloga.

Aby zainstalować daną wtyczkę wystarczy w panelu administratora kliknąć Wtyczki i dodaj nowe. W okienku do wyszukiwania wpisujemy nazwę wtyczki i dajemy zainstaluj. Niektóre wtyczki wymagają jeszcze indywidualnej konfiguracji ale najbezpieczniej ustawić je na wartości domyślne.


Bezpieczeństwo

  • Akismet – wtyczka zabezpieczająca naszego bloga przed spamerskimi komentarzami. Aby włączyć tą wtyczke potrzebujemy wygenerowac specjalny klucz. Można to uczynić na stronie akismet.com


Media społecznościowe

  • Sociable – umieszcza na końcu każdego wpisu linki do popularnych stron


Dla wujka Google

  • All in One SEO Pack – tworzy przyjazne dla google tytuły i opisy stron
  • Google XML Sitemaps – generuje mapę strony, która potem możemy wgrać do narzędzi webmastera


Edytor wpisów

  • TinyMCE Advanced – podstawowy edytor wpisu jest bardzo ubogi w różne funkcje do edycji tekstów, ta wtyczka mocno rozbudowuje możliwości edytora.


Galeria zdjęć

  • NextGEN Gallery – wg. mnie najlepsza galeria zdjęć do Worpdressa, (zdjęcia można ew. umieszczać za pomocą albumów Picassa – opcja dla mniej zaawansowanych użytkowników)


Te wtyczki uważam za podstawowe, oczywiście jest wiele innych wtyczek z których korzystam, o nich wkrótce.


4 komentarze

  1. Maksymilian Mędrygał 21 marca 2011
  2. Krzysztof 5 kwietnia 2011
  3. Arnold 23 stycznia 2012
  4. Jakub 12 sierpnia 2012

Leave a Reply